Zakaz jęczingu, czyli o tankowaniu pozytywnej energii w szkole, w przedszkolu, w placówce

Zapraszamy na szkolenie z zakresu podnoszenia efektywności i skuteczności w działaniu, dzięki praktycznym sposobom na zarządzanie energią osobistą.

Największa bolączką w naszej pracy i w naszym życiu w ogóle jest negatywne nastawienie. Powoduje ono zmniejszenie produktywności, utratę  motywacji, a przede wszystkich obniża jakość naszego życia. Często bagatelizujemy objawy nieprawidłowego zarządzania swoją energią. Towarzyszy nam uczucie zmęczenia, frustracja, impulsywne działanie, trudności z utrzymaniem koncentracji, brak motywacji, spadki energii w ciągu dnia czy ogólna senność. Próbujemy sobie poradzić pijąc kawę lub inne napoje. Jednak to nie rozwiązuje przyczyny problemu, a jedynie jego skutki i działa bardzo krótko.

Zapraszamy na szkolenie pełne pomysłów i praktycznych strategii, które pomogą Państwu przekształcić negatywną energię w pozytywne rozwiązania. Ludzie , którzy nie narzekają, poświęcają mniej czasu i energii na roztrząsanie problemów, a zdecydowanie więcej- na poszukiwanie rozwiązań.

Zarządzanie własną energią, dbałość nią, zmiana nawyków, które dodadzą energię i zwiększą jego efektywność i dobre samopoczucie.

1. Energia osobista

• Skąd bierze się energia?
• Koszty negatywności
• Ciało– emocje– umysł: magiczna triada
• Co ma Pyza do Nobla?
• Przełączanie trybów: praca i regeneracja

2. Pozytywna energia i jej tankowanie

• Tankowanie pozytywnej energii w zespołach
• Potęga uśmiechu
• Jak zapobiegać dezercji rozsądku w czasie „pożarów”
• O wadze nastawienia – ABCD emocji
• Praktykowanie wdzięczności

3. Osobiste mistrzostwo

• Uzależnieni od dekoncentracji
• Trening uważności
• Jak nie zostać małżem?

4. Job crafting

• O wewnętrznej motywacji i modelowaniu
• Craftowanie zadań i relacji

5. Jak wprowadzić plan w życie?

• Zakaz „jęczingu”
• Rytuały i ich rola w zarządzaniu energią
• Pętla nawyku