Planowanie i organizacja wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (WWRD)

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka stanowi niezwykle ważny element wyrównywania szans edukacyjnych najmłodszych. Całościowe spojrzenie, a w efekcie podjęcie wczesnej, wielospecjalistycznej interwencji, oddziałującej również na rodzinę i otoczenie, pozwala na zapewnienie dziecku najbardziej optymalnych warunków do rozwoju. Dlatego tak ważne jest, aby WWRD było organizowane w jak najefektywniejszy sposób. Zapraszamy na szkolenie, podczas którego uczestnicy otrzymają w tym zakresie kompendium praktycznej wiedzy.

1. Zasady prawidłowej organizacji zajęć z zakresu WWRD oraz poprawnego jej dokumentowania

• Podstawy prawne organizacji zajęć WWRD
  • Jaka jest obowiązująca dokumentacja, a czego nie należy dokumentować

2. Kwalifikacje nauczycieli realizujących zadania w ramach WWRD