Współpraca z rodzicami w nowej rzeczywistości edukacyjnej – spotkania online – konieczność chwili czy nowa perspektywa?

Pandemia, której wahadło wciąż miota się między nadzieją a lękiem, w przyspieszonym tempie zmusza nas do zmiany prawie wszystkich naszych przyzwyczajeń, schematów, przekonań. Edukacja w najważniejszych aspektach: dydaktycznym, merytorycznym, wychowawczym i opiekuńczym, przyjmuje kształt nieznanego lądu, który właśnie z niepokojem, ale również  z zaciekawieniem odkrywam.

Zdalna praca, telekonferencje, webinary to już nasza codzienność, której nie cofniemy. Owszem, pandemia się skończy, ale wypracowane teraz metody, być może otworzą nową jakość edukacyjną.

Czy można nawiązywać relację, nie będąc na, przysłowiowe, wyciągnięcie ręki?

Proponuję szkolenie, podczas którego postaram się przybliżyć  formy i sposoby tworzenia prawdziwych, choć odbywających się w wirtualnej przestrzeni, relacji.

Program szkolenia

1. Wzajemne oczekiwania, czyli jak skonstruować most porozumienia między rodzicami a przedszkolem/szkołą w  wirtualnej przestrzeni?
  2. Nauczyciel jako inicjator pozytywnych relacji – kompetencja, dystans, zaufanie.
  3. Cywilizacyjne wyzwania, czyli czego najbardziej potrzebują cyberdzieci?
  4. Trudne sytuacje życiowe dzieci – jak współpracować w sytuacji kryzysu z dzieckiem i rodzicami
  5. Scenariusze spotkań z rodzicami on line – jak zwiększyć zaufanie rodziców do nauczycieli?