Zmiany na egzaminie ósmoklasisty i maturalnym w roku szkolnym 2020/2021

Uczestnicy szkolenia otrzymają praktyczną wiedzę o zmianach w warunkach, zasadach, a także sposobie przeprowadzania egzaminów ósmoklasisty i matury w 2021 roku. Zapoznają się również z aktualnymi wymaganiami egzaminacyjnymi, co pozwoli im na wprowadzenie skutecznych metod efektywnego przygotowania uczniów do egzaminów zewnętrznych.

Spotkanie będzie dostosowane do typu szkoły, w której zostanie przeprowadzone.

I. Nowe zasady, wymagania i sposób przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty i maturalnego.

• Wskazanie i omówienie źródeł informacji – podstaw prawnych na temat zmian przeprowadzania egzaminów w roku szkolnym 2020/2021.
  • Omówienie zasad, warunków i sposobu przeprowadzania:

–  egzaminu ósmoklasisty: zasady i cele przeprowadzenia egzaminu, przedmioty i przebieg, ocenianie, wymagane dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu i inne informacje, wynikające z wprowadzonych zmian;

– egzaminu maturalnego: zasady i cele przeprowadzenia egzaminu maturalnego, przedmioty i przebieg, ocenianie, wymagane dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu, inne informacje, wynikające z wprowadzonych zmian.

II. Podstawa programowa kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej w praktyce:

• cele i umiejętności, wymagane od uczniów, wynikające z podstawy programowej,
  • zmiany wprowadzone do egzaminu ósmoklasisty.

III.  Podstawa programowa kształcenia ogólnego dla liceum i technikum w praktyce:

• cele i umiejętności, wymagane od uczniów, wynikające podstawy programowej,
  • zmiany wprowadzone do egzaminu maturalnego.

IV. Podsumowanie ewaluacja i autorefleksja

• Zebranie i uszeregowanie omówionych treści szkolenia, dotyczących egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego, oraz autorefleksja nad pozyskaną wiedzą, w celu umiejętnego wdrożenia zmian, a także wzmocnienia własnego warsztatu pracy, w celu efektywnego przygotowania uczniów do egzaminów zewnętrznych.

V. Wnioski do dalszej pracy