Koniec narzekania, to początek działania – jak pasywność przemienić w aktywność?

Dlaczego narzekamy? Skąd się bierze narzekanie? Czy da się nie narzekać?

Każdego dnia uwaga człowieka podąża w jakimś kierunku. I choć możliwości do wyboru jest wiele, to z szerokiej gamy dostępnych opcji często najszybciej dostrzegamy to, co nie działa lub to, co jest negatywne. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, a znaczący głos w tej sprawie zabiera psychologia.

Liczne badania potwierdzają podatność natury ludzkiej na negatywne bodźce, czy informacje. Łatwiej i szybciej jesteśmy skłonni zauważyć  wszelkie trudności, błędy i przeszkody, niż perspektywy i rozwiązania. Dlatego kluczem do aktywności jest świadomość, dotycząca mechanizmu, hamującego nas w działaniu i powodującego bierną postawę.

Zapraszamy na szkolenie, podczas którego uczestnicy otrzymają kompleksową wiedzę na temat licznych procesów, jakich można doświadczyć w sytuacji bierności i wycofania, a także poznają liczne strategie i metody, pomagające  zwiększyć swoją produktywność zawodową i osobistą.

1. Przegląd postaw i stylów zachowań oraz ich wpływ na tworzenie zaplecza zawodowego

2. Filtrowanie rzeczywistości – w jaki sposób kreujemy odbiór dnia codziennego?

3. Proaktywność – styl życia wymagających

4. W jaki sposób podnieść własną wydajność i produktywność w pracy?

5. Siła woli i jej wpływ na aktywność jednostki

6. Słomiany zapał – jak wzmocnić sprawczość jednostki i zespołów?