Heksy i inne krótkie techniki aktywizowania i motywowania uczniów

Nauczycielu, chciałbyś dowiedzieć się, w jaki sposób najlepiej motywować uczniów do nauki? Zastanawiasz się, jak można zachęcić ich do większego zaangażowania podczas lekcji? Jak sprawić, by chętnie podejmowali nowe wyzwania, chcieli i umieli współpracować z innymi, a także potrafili samodzielnie myśleć?

Proponowane spotkanie da Ci możliwość poznania około 20 technik, których zastosowanie zmobilizuje i zaangażuje Twoich uczniów do aktywnej pracy na lekcjach, a także zachęci do podejmowania trudniejszych zadań. Wszystkie poznane metody zostaną w trakcie zajęć przedstawione w formie symulacji, co pozwoli na sprawdzenie ich skuteczności.

1. Krótkie techniki aktywizowania ucznia – zasady i warunki stosowania technik na zajęciach lekcyjnych

2. Heksy – jedna z technik motywowania i aktywizowania uczniów w czasie pracy nad nowym materiałem edukacyjnym

3. Symulacja innych technik, w szczególności takich jak:

• Zdania podsumowujące
  • Runda bez przymusu
  • Partner do rozmowy
  • Wymiana informacji w parach
  • Test powtórka
  • Głośne myślenie
  • Technika – głosowanie
  • Technika – szybkie tempo, zmiana zadań lub ról
  • „Tylko raz”