Robotyka na zajęciach lekcyjnych – sposób na naukę i zabawę

Zajęcia z robotyki to doskonałe połączenie nauki i zabawy. Podczas szkolenie wprowadzimy uczestników  w świat nowoczesny techniki, nowych technologii, robotyki i programowania. Na szkoleniu poznamy różne konstrukcje robotów, krok po kroku poznamy języka programowania. Na własne oczy przekonamy się jak działa robot, który samodzielnie zbudujemy i zaprogramujemy.

Czego się nauczysz:

• zastosowanie mechaniki i elektroniki w procesie programowania robotów
  • niezbędne w nauczaniu robotyki, kodowania i sztucznej
  • nauczania programowania w szkole jest skorzystanie z rozwiązań wirtualnych, takich jak Scratch, Tynker, Alice albo platforma Code.org.
  • programować z robotem Photon i LEGO Education

Prowadzący: Sławomir Wiechowski

Nauczyciel informatyki, trener Centrum Rozwoju Edukacji Centrum A-Z, prowadzi kursy z wykorzystaniem narzędzi TIK na lekcjach, kodowania i programowania w przedszkolu i szkole, wykorzystania gier planszowych w edukacji dzieci i młodzieży oraz cyberbezpieczeństwa uczniów. Trener i mentor socjoterapii w Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Fundacji ETOH i Fundacji Dobrostan, organizuje i prowadzi wiele konferencji dla nauczycieli z terapii dzieci i młodzieży, autor i projektant wielu gier dydaktycznych i edukacyjnych, w tym gry do terapii dzieci – Integro. Odznaczony przez prezydenta Polski w roku 2011 tytułem Wychowawca roku. Założyciel największego w Polsce klubu gier planszowych Pionkolandia. Animator kultury, organizator szeregu imprez kulturalnych, konkursów i turniejów ogólnopolskich. Członek Kapituły Nagrody Planszowa Gra Roku. Recenzent gier planszowych.