fbpx
A-Z Centrum Rozwoju Edukacji

Robotyka na zajęciach lekcyjnych – sposób na naukę i zabawę

Zajęcia z robotyki to doskonałe połączenie nauki i zabawy. Podczas szkolenie wprowadzimy uczestników  w świat nowoczesny techniki, nowych technologii, robotyki i programowania. Na szkoleniu poznamy różne konstrukcje robotów, krok po kroku poznamy języka programowania. Na własne oczy przekonamy się jak działa robot, który samodzielnie zbudujemy i zaprogramujemy.

Czego się nauczysz:

  • zastosowanie mechaniki i elektroniki w procesie programowania robotów
  • niezbędne w nauczaniu robotyki, kodowania i sztucznej
  • nauczania programowania w szkole jest skorzystanie z rozwiązań wirtualnych, takich jak Scratch, Tynker, Alice albo platforma Code.org.
  • programować z robotem Photon i LEGO Education

Prowadzący: Sławomir Wiechowski

Nauczyciel informatyki, trener Centrum Rozwoju Edukacji Centrum A-Z, prowadzi kursy z wykorzystaniem narzędzi TIK na lekcjach, kodowania i programowania w przedszkolu i szkole, wykorzystania gier planszowych w edukacji dzieci i młodzieży oraz cyberbezpieczeństwa uczniów. Trener i mentor socjoterapii w Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Fundacji ETOH i Fundacji Dobrostan, organizuje i prowadzi wiele konferencji dla nauczycieli z terapii dzieci i młodzieży, autor i projektant wielu gier dydaktycznych i edukacyjnych, w tym gry do terapii dzieci – Integro. Odznaczony przez prezydenta Polski w roku 2011 tytułem Wychowawca roku. Założyciel największego w Polsce klubu gier planszowych Pionkolandia. Animator kultury, organizator szeregu imprez kulturalnych, konkursów i turniejów ogólnopolskich. Członek Kapituły Nagrody Planszowa Gra Roku. Recenzent gier planszowych.

Zamów szkolenie

Formularz

Proszę uzupełnić to pole. Proszę uzupełnić to pole.
Proszę uzupełnić to pole. Proszę uzupełnić to pole. Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Proszę wprowadzić uwagi
Proszę o wyrażenie zgody.
Proszę o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.