Zintegrowana Strategia Umiejętności – jak rozwijać kompetencje osobiste i zawodowe?

Umiejętności stanowią kluczowy czynnik, który zabezpiecza przed wykluczeniem społecznym, ma duży wpływ na postęp technologiczny i sprawne funkcjonowanie na dynamicznie zmieniającym rynku pracy. Podczas szkolenia zostaną zaprezentowane wyniki badań prowadzonych w zakresie umiejętności przyszłości. Uczestnicy poznają ciekawe metody i formy pracy  doskonalenia najbardziej pożądanych umiejętności osobistych i zawodowych, takich jak: budowanie motywacji, zarządzanie czasem, budowania indywidualnych planów rozwoju. Szkolenie wpisuje się w piąty kierunek polityki oświatowej państwa: Wdrażanie Zintegrowanej Strategii Umiejętności – rozwój umiejętności zawodowych w edukacji formalnej i pozaformalnej, w tym uczeniu się dorosłych. Zaprezentowane podczas szkolenia metody i formy pracy będą miały charakter dualny, czyli mogą być zastosowane w celu doskonalenia umiejętności osobistych nauczyciela jak również podczas pracy z uczniami.

1. Założenia ZSU – badania, omówienie najważniejszych elementów systemu, ścieżki uczenia się, efekty uczenia się

• Omówienie wyników badań
  • Najważniejsze elementy systemu
  • Ścieżki uczenia się