Tak to robią skuteczni nauczyciele…a Ty jak? – siedem prostych sposobów na skuteczne prowadzenie zajęć

Jeżeli podczas obserwacji lekcji myślimy: Czy ten nauczyciel nie widzi, że dzieci na lekcji się nudzą  ? Odpowiedź brzmi: NIE. Gdyby nauczyciel mógł sam zidentyfikować problem, dzisiejsza lekcja wyglądałaby inaczej – nikt nie chce być nudnym nauczycielem. Nauczyciele prowadzą lekcje najlepiej jak potrafią, jeżeli im nie wychodzi, to znaczy, że potrzebują pomocy!

Nikt od razu nie rodzi się najlepszy i żaden z nauczycieli nie był najskuteczniejszy, gdy prowadził swoją pierwszą lekcję. Dlaczego zatem są dzisiaj skutecznymi nauczycielami – bo poznali siedem prostych sekretów dobrze poprowadzonych zajęć! Te siedem sekretów może odmienić i Twoje nauczycielskie życie – spróbuj je poznać, zapamiętać i wdrożyć.

Proponowane szkolenie zaczyna się od ustalenia, jak powinna wyglądać udana lekcja? Jakie strategie na zajęciach stosują najlepsi nauczyciele, jak je wdrażają i jakich metod używają, by zachęcić uczniów do aktywności? Daje to możliwość do wypracowania własnych koncepcji i sprawdzenia ich w czasie dyskusji z innymi, a także w czasie  obserwacji fragmentów nagranych zajęć. Jaki cel przyświecał mi w czasie tworzenia programu spotkania – ujawnienie sekretów skutecznych zajęć tym wszystkim, którzy mają każdego dnia wpływ na życie ucznia. Kluczem dobrego nauczania jest dobry nauczyciel i dobra lekcja. I nie będzie tu żadnych nowych technik i przełomowych innowacji –  to siedem prostych zasad, bez których lekcja staje się nudnym, nieprzydatnym przeżyciem i stratą czasu dla ucznia.

Program szkolenia :

1. Sekret dobrego planowania
    • Jak stworzyć świetny plan zajęć?
    • Jak zarządzać czasem?
    • Jak jasno wyznaczać cele?
  2. Sekret zarządzania klasą
    • Jak wygląda klasa skutecznego nauczyciela?
    • Różnica między zasadami i procedurami?
    • Jak ustalać zasady i procedury?
    • Co robić, gdy uczniowie nie robią tego, co ustaliliście?
    • Jak dyscyplinować zapobiegawczo?
  3. Sekret skutecznego nauczania
    • Jak nauczać w odniesieniu do prawdziwego życia?
    • Jak zapewnić aktywność ucznia ?
    • Jak sprawić, by uczniowie odnieśli sukces?
    • Jak sprawdzać, czego się nauczyło?
  4. Sekret nastawienia
    • Wszystko zależy od Ciebie –jak kontrolować własne nastawienie?
    • Jak poprawić nastawienie uczniów?
    • Jak współpracować z rodzicami?
  5. Sekret profesjonalizmu
    • Jak i po co ubierać się jak profesjonalista?
    • Jak kontrolować swoje działania?
    • Jak być profesjonalnym w każdej sytuacji?
    • Jak podejmować decyzje?
  6. Sekret skutecznej dyscypliny
    • Jak ukryć swoje czułe punkty?
    • Jak konsekwentnie dyscyplinować?
    • Jak korzystać z psychologii, by rozładowywać stres?
    • Jak odkryć dobro w każdym uczniu?
  7. Sekret motywowania i inspirowania
    • Jak sprawić, by każdy uczeń czuł się Twoim ulubieńcem?
    • Jak chwalić skutecznie i skutecznie stosować nagrody?
    • Jak motywować nie zmotywowanych?
Opinie o szkoleniu

„Profesjonalne przeprowadzone szkolenie. Jestem pod wrażeniem wiedzy i umiejętności prowadzącego. Dziękuję.”

Opinie o szkoleniu

„Szkolenie przeprowadzone fantastycznie. Prowadząca mówiła na temat, podawała wiele przykładów z życia.”

Opinie o szkoleniu

„Wiele cennych wskazówek wykorzystam w swojej pracy.”

Opinie o szkoleniu

“Mam ochotę po szkoleniu rzeczywiście doskonalić sposób prowadzenia lekcji, zachęciło mnie to do pracy nad sobą”

Opinie o szkoleniu

“Bardzo ciekawe informacje dotyczące prowadzenia zajęć lekcyjnych(metod) , które można wykorzystać.”

Opinie o szkoleniu

Konkretne przykłady, humor, zwrot na ucznia. Fantastyczne szkolenie! Efektywnie wykorzystany czas, nie żałuję!