Ocenianie kształtujące – warsztaty dla zaawansowanych

W naszej ofercie znaleźć możecie Państwo szkolenie na temat oceniania kształtującego. To wprowadzenie, które ukazuje istotę, potrzebę oraz korzyści dla szkoły wynikające ze stosowania tego sposobu oceniania. Szkolenie to pokazuje również strategie oceniania kształtującego wraz z praktycznymi wskazówkami ich stosowania.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem szkół oraz nauczycieli na warsztaty, które nawiązując do już posiadanej wiedzy i umiejętności poszerzą je oraz pozwolą na wyjaśnienie wątpliwości i pomogą przezwyciężyć trudności gdyby takowe się pojawiły. Proponujemy warsztaty, które zrealizują Wasze zapotrzebowanie na praktyczne ćwiczenie konkretnych strategii, pomogą w planowaniu, stawianiu pytań, nauce udzielania informacji zwrotnej.

• Rozpoznanie potrzeb szkoleniowych nauczycieli
  • Strategie oceniania kształtującego – przypomnienie
  • Realizacja potrzeb szkoleniowych uczestników – ćwiczenia warsztatowe wybranych strategii i technik oceniania kształtującego za pomocą metody Word – cafe
  • Uporządkowanie umiejętności nauczycieli w zakresie:
           – udzielania informacji zwrotnej
           – stawiania uczniom celów będących wyzwaniem
           – określaniu kryteriów oceniania
           – formułowania pytań kluczowych
           – stawianiu pytań w czasie lekcji, zgodnie z założeniami taksonomii
           – monitorowana osiągnięć uczniów
  • Podsumowanie szkolenia – pytania i odpowiedzi.
Po szkoleniu nauczyciele, wyposażeni w oczekiwane umiejętności, świadomie stosowali będą wybrane strategie oceniania kształtującego, podnosząc efektywność swojej pracy.