Jak uczyć skutecznie i efektywnie – strategie dla ucznia i nauczyciela

Wszyscy wiemy, że samo zapoznanie się z materiałem lekcyjnym i zrozumienie go przez uczniów nie jest wystarczające – aby mogli czerpać informacje z zasobów swojej pamięci muszą go także utrwalić. Jednak często stanowi to problem, ponieważ nie wiedzą jak to skutecznie zrobić. Tym samym jest to także problem niejednego nauczyciela, który zastanawia się jak skutecznie przekazywać wiedzę.

Proponujemy Państwu szkolenie, prowadzone metodą warsztatową, przypominające nauczycielom techniki skutecznego uczenia się i metody zapamiętywania informacji, wzbogacające te stosowane dotychczas.

1. Podstawy psychologiczne dotyczące preferencji i percepcji uczniów oraz związane z tym style uczenia się

2. Metody oraz techniki skutecznego, efektywnego uczenia się i nauczania

3. Praktyczne zastosowanie metod efektywnego nauczania, w oparciu o przykłady z praktyki szkolnej

4. Przykładowe zagadnienia, wykorzystywane w trakcie warsztatów: jak zwiększyć aktywność ucznia na zajęciach edukacyjnych, jak pomóc uczniowi w opanowaniu materiału poprzez wykorzystanie technik uczenia się