Tablice interaktywne i monitory multimedialne cyfrowym środowiskiem pracy nauczyciela

Celem szkolenia jest przygotowanie nauczyciela do samodzielnego wykorzystania tablicy interaktywnej na zajęciach. Nauczyciel pozna możliwości wykorzystania darmowych i otwartych zasobów edukacyjnych dostępnych w Internecie. Dzięki szkoleniu nauczyciel posiądzie praktyczną wiedzę i umiejętności pozwalające efektywnie wykorzystać w swojej pracy zarówno technologie informacyjno-komunikacyjne jak i szkolny sprzęt multimedialny.

Program:

1. Przedstawione zostaną rozwiązania, do wykorzystania na tablicy interaktywnej, pozwalające całkowicie pozbyć się tradycyjnej tablicy, w tym jak pracować z wykorzystaniem trendu BYOD (czyli użyciem telefonów uczniów)

2. Nauczyciele poznają platformy z gotowymi ćwiczeniami do wykorzystania na różnych przedmiotach, od angielskiego po fizykę, a także platformy do tworzenia własnych ćwiczeń

3. Dowiesz się, jak urozmaicać zajęcia dzięki odpowiednim filmom wideo

4. Nauczysz się tworzyć interaktywne quizy i fiszki