Skuteczna praca z uczniem w dobie nowych technologii

Dzisiejsi uczniowie wyglądają tak samo jak ci, z którymi kiedyś siedzieliśmy w ławkach. Każdy nauczyciel wie, że to jedynie pozór. Przed współczesnym nauczycielem, oprócz wymagań przedmiotowych stoją wyzwania dostosowania formy przekazu do współczesnego otoczenia. Na tym szkoleniu nauczyciele dowiedzą się jak wprowadzać i wykorzystać nowe narzędzia do efektywnej komunikacji z uczniami i skuteczniejszej pracy dydaktycznej.

1. Znaczenie edukacji technologicznej.
  2. Technologia pożądana i „zbanowana” (zakazana).
  3. Rola edukacji technologicznej w nauczaniu.
  4. Jak zacząć wykorzystywać edukację technologiczną?
  5. Stożek Dale’a, a edukacja technologiczna.
  6. Przykłady wykorzystania edukacji technologicznej na lekcjach.

Prowadzący: Dorota Zawadzka

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończone podyplomowe studia z literatury dla dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Warszawskim oraz z psychodietetyki na SWPS. Wykładowczyni w katedrze psychologii rozwoju, a następnie psychologii wychowawczej na UW i w SPWS (w latach 1990-2008). Autorka poradników dla rodziców, w tym nagrodzonego nagrodą Teofrasta w 2010 „Moje Dziecko t. II – Jak mądrze kochać i wychowywać dziecko w wieku szkolnym”. Autorka, współautorka i prowadząca poradnikowych programów telewizyjnych dla rodziców. Czynnie wspierała kampanie społeczne „Bicie jest głupie”, „Kocham nie biję” „Kocham reaguję”. Od 2000 roku współpracuje z Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Ambasador akcji Cała Polska czyta dzieciom. W latach 2010-2018 roku społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka. Kawaler Orderu Uśmiechu i członkini Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Prowadzi wykłady, warsztaty oraz szkolenia dla wielu grup zawodowych (m. in. nauczycieli, lekarzy, pracowników socjalnych).