Świetlica w szkole – gry i zabawy oraz dostosowanie metod i form pracy świetlicowej do potrzeb dzieci w różnym wieku

Świetlica w szkole to miejsce, w którym dziecko spędza bardzo wiele czasu – w oczekiwaniu na lekcje lub w oczekiwaniu na rodziców. W ciągu roku szkolnego uzbiera sporą liczbę godzin, spędzonych w tym miejscu. Oprócz tego, że ma tam zapewnioną opiekę, w bezpiecznym i miłym otoczeniu, to jednocześnie pojawia się wyzwanie, jak zorganizować wolny czas w taki sposób, by przestrzeń ta stała się interesująca i inspirująca do rozwoju twórczego oraz kreatywnego myślenia, a także wzmocnienia wielu pożądanych postaw społecznych.

Zapraszamy na szkolenie, podczas którego nauczyciele nie tylko poznają metody i formy pracy, adekwatne do potrzeb dzieci w różnym wieku, ale również odświeżą sobie listę atrakcyjnych gier i zabaw, w jakie można zaangażować dzieci.

1. Edu Space – organizacja pracy świetlicy z grupą mieszaną (dzieci młodsze i starsze)

2. Gry i zabawy – razem i osobno – jak dobrze wykorzystać czas zabawy, aby łączyć i wspierać dzieci w ich rozwoju oraz budowaniu umiejętności społecznych

3. Wybrane metody i techniki twórczego, kreatywnego  myślenia w pracy z dziećmi

4. Wspieranie samodzielności dziecka w uczeniu się – krótkie ABC technik uczenia się