fbpx
A-Z Centrum Rozwoju Edukacji

Kreatywne prace domowe we współczesnej szkole

Prace domowe, polegające na przepisaniu, czy uzupełnieniu luk w zeszycie ćwiczeń nie zawsze wymagają obecności i uwagi oraz zaangażowania ze strony ucznia, gdyż często są wykonywane automatycznie, bezrefleksyjnie. W efekcie cenny czas został wykorzystany na mechaniczne działanie. Dziś są uczniowie, którzy tego typu zadania robią w ułamku sekundy między przerwami, aby w domu nie zawracać sobie nimi głowy.

Dlatego też warto odpowiedzieć sobie na pytanie jak projektować prace domowe, aby nie tylko były wykonywane, ale przede wszystkim wnosiły w rozwój ucznia jak najwięcej korzyści. Proponujemy szkolenie, prowadzone metodą warsztatową, podczas którego nauczyciele będą mieli szansę na świadomą autorefleksję na temat prac domowych we współczesnej szkole. Dzięki temu korzystniej zaplanują proces nauczania, aby te jego elementy, które są przeznaczone do samodzielnej pracy ucznia nie tylko miały sens, ale były efektywne.

Program szkolenia:

  1. Szkoła XXI wieku – gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy?

  2. Praca domowa – rozwój, czy ograniczenie?

  3. Wskazówki neurodydaktyków dla nauczycieli praktyków – jaką pracę warto wykonać w domu, aby mózg głęboko informację przetworzył i zachował w pamięci długotrwałej?

  4. Prace domowe, w oparciu o strategie dobrego nauczania oraz fundamenty wiedzy o uczeniu się i zapamiętywaniu – jak je zaprojektować w procesie nauczania?

  5. Jak poprzez prace domowe wspierać uczniów w organizowaniu efektywnej nauki w domu?

  6. Zadania domowe: Kiedy? Po co? Dla kogo? Jakie? Za ocenę, punkty, uznanie? – praktyczne przykłady kreatywnych i efektywnych prac domowych

Zamów szkolenie

Formularz

Proszę uzupełnić to pole. Proszę uzupełnić to pole.
Proszę uzupełnić to pole. Proszę uzupełnić to pole. Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Proszę wprowadzić uwagi
Proszę o wyrażenie zgody.
Proszę o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.