Jak realizować wymagania i przygotować dokumentację z realizacji awansu zawodowego w rzeczywistości online

Szkolenie jest adresowane do wszystkich nauczycieli, którzy są w trakcie awansu zawodowego. Podczas spotkania omówiony zostanie sposób dokumentowania wymagań, które nauczyciel musi spełnić na kolejne stopnie awansu zawodowego oraz dokumentacja załączana do wniosku o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego i kwalifikacyjnego.   Uczestnicy otrzymają konkretne wskazówki, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i egzaminacyjnej.  Będzie możliwość przedyskutowania  działań nauczycielskich pod kątem ich efektywności dla szkoły. Uczestnicy otrzymają propozycję narzędzi oraz wskazówki, jak dobrze przygotować się do hospitacji lekcji w formie online.

1. Nowe regulacje prawne w awansie zawodowym nauczyciela.
  2. Dostosowanie narzędzi nadzoru do nowej sytuacji: lekcje on-line i  hospitowanie lekcji online – nowe wyzwanie dla dyrektora i nauczyciela.
  3. Dokumentacja załączana do wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego, skład komisji kwalifikacyjnej i egzaminacyjnej, terminy obowiązujące w trakcie postępowania egzaminacyjnego i kwalifikacyjnego, przebieg rozmowy kwalifikacyjnej i egzaminacyjnej.
  4. Jak dobrze przygotować się do spotkania z komisją egzaminacyjną i kwalifikacyjną?- praktyczne wskazówki.
  5. Wymiana doświadczeń.