Rozpoznawanie zagrożenia i postępowanie w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowej
Odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczniów jest jednym z najważniejszych obszarów funkcjonowania szkoły. Kadra, pracująca w placówkach oświatowych, jest zobowiązana do przestrzegania sprecyzowanych zasad bezpieczeństwa nie tylko w sytuacjach pokryzysowych, lecz stale i z pełną świadomością. Odpowiada nie tylko za poziom edukacji dzieci i młodzieży, ale także za jakość wykonywanych zadań opiekuńczo-wychowawczych. Szkolenie, które proponujemy, przybliży uczestnikom wiedzę na temat sytuacji kryzysowych oraz oznak mogących świadczyć o możliwości ich wystąpienia. Zostaną także zapoznani z zasadami postępowania, w przypadku konieczności przeprowadzenia ewakuacji z miejsca przebywania.
Program szkolenia:
1. Odpowiedzialność prawna pracowników szkoły za zabezpieczenie bezpieczeństwa uczniów
2. Rozpoznanie możliwości powstania zachowań przemocowych oraz sposoby zapobiegania
3. Rozpoznanie możliwości powstania zagrożenia zaistnienia zachowań suicydalnych oraz sposoby zapobiegania
4. Postępowanie w przypadku ujawnienia na terenie placówki osób będących pod wpływem alkoholu, środków odurzających i podobnie działających
5. Postępowanie w przypadku ujawnienia czyny karalnego/przestępstwa na terenie placówki
6. Oznaki mogące świadczyć o możliwości wystąpienia sytuacji kryzysowej
7. Postępowanie w przypadku konieczności przeprowadzenia ewakuacji miejsca przebywania
8. „Aktywny strzelec” – kto to jest i jak postępuje
9. Zachowanie w przypadku znalezienia się w rejonie zagrożonym działaniem „aktywnego strzelca”
10. Postępowanie w przypadku zostania zakładnikiem
11. „Żywa tarcza” – co robić w przypadku zasłaniania się nami przez sprawcę przed interweniującymi służbami
12. Zasady postępowania w czasie rozwiązania siłowego – szturmu służb specjalnych na obiekt, w którym przebywamy
Na Państwa indywidualne zamówienie jesteśmy gotowi podjąć kompleksową współpracę także przy organizacji spotkań z Waszymi uczniami oraz ich rodzicami. W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.
Prowadzący: Grzegorz Żmijski
Magister pedagogiki resocjalizacyjnej oraz bezpieczeństwa wewnętrznego, „trener – coach”, policjant (z 26 letnim stażem) Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Przez 14 lat negocjator policyjny. W latach 2009 – 2017 Wojewódzki Koordynator do spraw negocjacji Policyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Od 2009 roku szkoleniowiec z zakresu zarządzania kryzysowego. Współorganizator międzynarodowego projektu „Słuchaj pomagaj – rozwiązywanie sytuacji konfliktowych bez użycia siły w trakcie negocjacji policyjnych”. Wykładowca w trakcie wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji poświęconych tematyce negocjacji oraz sytuacjom kryzysowym. Uczestnik międzynarodowej wymiany negocjatorów policyjnych (Bułgaria, Grecja, Republika Czeska, Rumunia). Wykładowca w trakcie międzynarodowego szkolenia i ćwiczeń dotyczących działań Policji w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowej w tym pojmania i przetrzymywania zakładników (Polska, Hiszpania, Niemcy, Ukraina). Autor licznych szkoleń , warsztatów z zakresu komunikacji interpersonalnej, postępowania w sytuacjach kryzysowych i zagrożeń terrorystycznych, których odbiorcami byli pracownicy socjalni, pracownicy placówek oświatowych, banku, operatorzy numeru alarmowego 112, przedstawiciele Służby Ochrony Lotniska, funkcjonariusze Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Policji.
Zamów szkolenie

Formularz
