fbpx
A-Z Centrum Rozwoju Edukacji

Robotyka na zajęciach lekcyjnych – sposób na naukę i zabawę

Lekcje, z wykorzystaniem zagadnień z zakresu robotyki, to doskonałe połączenie nauki i zabawy. Celem proponowanego szkolenia będzie wprowadzenie uczestników w świat nowych technologii, aby mogli skutecznie włączyć je do codziennej praktyki. W trakcie zajęć zostaną przedstawione różnego rodzaju konstrukcje, a także – krok po kroku – język ich programowania. Na własne oczy przekonamy się jak działa robot, którego samodzielnie zbudujemy i zaprogramujemy.

 

Czego się nauczysz:

 

  1. Zastosowania mechaniki i elektroniki, w procesie programowania robotów

  2. Niezbędnego w nauczaniu robotyki kodowania oraz sztucznej inteligencji

  3. Nauczania programowania w szkole, z wykorzystaniem rozwiązań wirtualnych, takich jak Scratch, Tynker, Alice, czy platforma Code.org

  4. Programowania z robotami Photon i LEGO Education

Prowadzący: Sławomir Wiechowski

Nauczyciel informatyki, trener Centrum Rozwoju Edukacji Centrum A-Z, prowadzi kursy z wykorzystaniem narzędzi TIK na lekcjach, kodowania i programowania w przedszkolu i szkole, wykorzystania gier planszowych w edukacji dzieci i młodzieży oraz cyberbezpieczeństwa uczniów. Trener i mentor socjoterapii w Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Fundacji ETOH i Fundacji Dobrostan, organizuje i prowadzi wiele konferencji dla nauczycieli z terapii dzieci i młodzieży, autor i projektant wielu gier dydaktycznych i edukacyjnych, w tym gry do terapii dzieci – Integro. Odznaczony przez prezydenta Polski w roku 2011 tytułem Wychowawca roku. Założyciel największego w Polsce klubu gier planszowych Pionkolandia. Animator kultury, organizator szeregu imprez kulturalnych, konkursów i turniejów ogólnopolskich. Członek Kapituły Nagrody Planszowa Gra Roku. Recenzent gier planszowych.

Zamów szkolenie

Formularz

Proszę uzupełnić to pole. Proszę uzupełnić to pole.
Proszę uzupełnić to pole. Proszę uzupełnić to pole. Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Proszę wprowadzić uwagi
Proszę o wyrażenie zgody.
Proszę o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.