Formularz potwierdzający organizację szkolenia

Data szkolenia:

Czas trwania:

Szkolenie poprowadzi: Beata Szynalska-Skarżyńska

Miejsce szkolenia: Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Wielkopolskich w Wolsztynie, ul. Poniatowskiego 1, 64-200 Wolsztyn

Inwestycja: 3300,00

Deklarowana liczba uczestników: ok. 40 osób

Do pobrania

Zachęcamy do zapoznania się z ramowym programem szkolenia oraz informacjami o prowadzącym

Sprzęt multimedialny zapewniony przez placówkę:

Dane do faktury

Nabywca

Odbiorca

Zamawiający szkolenie

Lista uczestników szkolenia

Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zostaną wysłane drogą elektroniczną na adres zamawiającego szkolenie. Dokumenty zostaną przekazane w zaszyfrowanym pliku, do którego hasło przekażemy bezpośrednio zamawiającemu. Przekazanie nam listy uczestników jest równoznaczne z poświadczeniem obecności na szkoleniu wymienionych w dokumencie osób oraz ze zgodą na przetwarzanie ich danych osobowych w celu wystawienia zaświadczeń. Jeżeli któraś z osób uczestniczących w szkoleniu nie wyraża zgody na przetwarzanie danych i przesłanie zaświadczenia na adres zamawiającego należy usunąć go z listy uczestników przekazanej organizatorowi. Informacje o zasadach przetwarzania danych i przysługujących Pani/ Panu prawach zostały opisane Polityce Prywatności.

Pobierz szablon listy uczestników, uzupełnij ją po szkoleniu i przekaż nam drogą elektroniczną

Informacje:

• Prosimy o wypełnienie wszystkich pól oznaczonych *.
    • Warunkiem realizacji szkolenia jest wypełnienie formularza najpóźniej na 7 dni przed planowanym terminem zajęć.
    • W przypadku większej liczby uczestników, niż deklarowana w formularzu faktura zostanie zmodyfikowana zgodnie z naszym cennikiem.
    • W kolejnym dniu roboczym po zakończonym szkoleniu na adres e-mailowy zamawiającego zostanie przesłana faktura z 14-dniowym terminem płatności.

Szkolenia dla rad pedagogicznych

Kategoria szkoleń: Motywacja do nauki i pracy

O szkoleniu

Zawód nauczyciela jest jednym z najbardziej wymagających, a jednocześnie najbardziej niedocenianych w naszym kraju. Szczególnie teraz znajduje się pod ostrzałem mediów, krytyki rodziców. W takiej atmosferze nietrudno o wygaśnięcie ognia, który prawie każdy młody adept nauczycielskiego fachu niesie w sobie na początku swojej zawodowej drogi. Gdy brak motywacji w postaci „społecznego dopieszczenia”, czy adekwatnego wynagrodzenia, szczególnej wagi nabiera automotywacja – odnajdywanie w sobie samym źródła energii do pracy.

Proponowane szkolenie ma na celu przybliżenie uczestnikom powodów oraz sposobów na ponowne nabranie siły i energii do codziennego podejmowania wyzwań, związanych z pracą w szkole. Pozwoli przyjrzeć się kondycji i rodzajom własnych motywów, zachęci do poddania ich weryfikacji oraz – być może – do zastąpienia ich bardziej adekwatnymi i rokującymi nadzieję, na osiągnięcie większej satysfakcji. Omówione zostaną podstawowe warunki zewnętrznego i wewnętrznego porządku, sprzyjające zachowaniu zawodowej energii, a także temat wypalenia zawodowego, które jest stanem największej awarii systemu automotywacji.

Proponowany program szkolenia

1. Teorie motywacji
      • Motywacja zewnętrzna
      • Motywacja wewnętrzna
    2. Specyficzna sytuacja nauczyciela w Polsce
    3. Demotywatory, czyli kwestia radzenia sobie z problemami w miejscu pracy
      • Co to jest stres?
      • Następstwa stresu
      • Czynniki istotnie modyfikujące następstwa stresu
      • Dlaczego niektórym łatwiej jest radzić sobie z wyzwaniami?
      • Potworny mechanizm – wyuczona bezradność
      • Strategie radzenia sobie z problemami
      • Cechy indywidualne pomagające w radzeniu sobie z trudnościami
      • Co to znaczy radzić sobie z trudnościami życiowymi?
      • Charakterystyka osób skutecznie radzących sobie w sytuacjach trudnych
    4. Motywujemy się „od zewnątrz”
      • Motywujące środowisko pracy
      • Dieta „motywująca”
      • „Energetyzujący” tryb życia
    5. Motywujemy się „od środka”
      • Przeformułowanie zadania z „muszę” na „chcę”
      • Stworzenie planu działania wobec spraw bieżących
      • Wizualizacje
      • Jak odpoczywać efektywnie
      • Dobra organizacja czasu
      • Psychiczna higiena, czyli kto siedzi w mojej głowie i mi przeszkadza?
      • Monitorowanie własnego stanu emocjonalnego
    6. Kilka słów o asertywności – współzawodnictwo, kompromis, współpraca, unik, ustąpienie 7. Wypalenie zawodowe – symptomy, przebieg, zapobieganie

Dlaczego warto?

• Posiadamy akredytację Mazowieckiego Kuratora Oświaty
    • Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe
    • Przygotujemy imienne certyfikaty, zgodne z wytycznymi MEN
    • Dopasujemy formę oraz program szkolenia do potrzeb grupy
    • Stworzymy przyjazną przestrzeń do wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami

Szkolenie poprowadzi:

Beata Szynalska-Skarżyńska

Psycholożka, nauczycielka, edukatorka, ekspertka edukacji. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu edukacji seksualnej, następnie studia podyplomowe z poradnictwa rodzinnego. W roku 1989 wzięła udział w tworzeniu eksperymentalnej, pierwszej szkoły integracyjnej w Polsce. Przez wiele lat pracowała w szkolnictwie specjalnym oraz w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym, gdzie pełniła funkcje doradcy metodycznego. Czynnie współpracuje z fundacjami „Niezwykłe dzieci”, „Vademecum”, które wspierają dzieci i dorosłych z Zespołem Aspergera, autyzmem, depresją i innymi zaburzeniami. Realizowała liczne projekty i innowacje pedagogiczne, m.in. Debaty szkolne, Przedsiębiorczość czy Zespół młodzieżowych doradców.

Szkolenia dla rad pedagogicznych Motywacja do nauki i pracy Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Wielkopolskich w Wolsztynie – Motywacja nauczycieli do pracy – wykorzystywanie ukrytych zasobów
    Centrum Rozwoju Edukacji A-Z