Aktualności

Nagranie spotkania”Jak wspierać uczniów pochodzenia ukraińskiego i rozmawiać w szkole/placówce oświatowej o wojnie?”

1 marca 2022
Zespół A-Z

Zapraszamy do obejrzenia zapisu spotkania, które poprowadziła Dorota Zawadzka. W jego trakcie zostały poruszone pilne w aktualnej sytuacji zagadnienia – w jaki sposób szkoła lub placówka oświatowa mogą pomóc swoim uczniom, czy podopiecznym, w poradzeniu sobie w tym trudnym czasie? Jaka może być ich kondycja emocjonalna? Jak rozmawiać o wojnie? Jak stworzyć środowisko sprzyjające stabilizacji i zapewniające poczucie bezpieczeństwa?

Prowadząca: Dorota Zawadzka – absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończone podyplomowe studia z literatury dla dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Warszawskim oraz z psychodietetyki na SWPS. Wykładowczyni w katedrze psychologii rozwoju, a następnie psychologii wychowawczej na UW i w SPWS (w latach 1990-2008). Autorka poradników dla rodziców, w tym nagrodzonego nagrodą Teofrasta w 2010 „Moje Dziecko t. II – Jak mądrze kochać i wychowywać dziecko w wieku szkolnym”. Autorka, współautorka i prowadząca poradnikowych programów telewizyjnych dla rodziców. Czynnie wspierała kampanie społeczne „Bicie jest głupie”, „Kocham nie biję” „Kocham reaguję”. Od 2000 roku współpracuje z Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Ambasador akcji Cała Polska czyta dzieciom. W latach 2010-2018 roku społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka. Kawaler Orderu Uśmiechu i członkini Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Prowadzi wykłady, warsztaty oraz szkolenia dla wielu grup zawodowych (m. in. nauczycieli, lekarzy, pracowników socjalnych).