tak

Materiały

tak

O szkoleniu

Dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek, prowadzących działalność, związaną z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem i leczeniem małoletnich, zobowiązani są do opracowania i wdrożenia standardów ochrony małoletnich w terminie do 15 sierpnia 2024 roku. Celem nowych rozwiązań, które wynikają ze znowelizowanej Ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępstwom na tle seksualnym i ochronie małoletnich jest zabezpieczenie dzieci przed wszelkimi formami krzywdzenia, zaniedbania, wykorzystania czy przemocy. Wprowadzenie nowych zasad wiąże się z koniecznością zweryfikowania dotychczasowych rozwiązań, w celu wzmocnienia systemu ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Jednak wprowadzanie i realizacja standardów ochrony małoletnich przed krzywdzeniem w przedszkolu, szkole czy placówce oświatowej nie stanowi końca działań, związanych z zapewnieniem w nich bezpieczeństwa dzieciom. Przyjęte Standardy powinny być monitorowane przez wszystkich pracowników w trakcie bieżącej pracy i weryfikowane, co najmniej raz na dwa lata.

1. Podstawy prawne przeglądu i aktualizacji standardów ochrony małoletnich
  2.  Sposoby monitorowania i weryfikacji standardów ochrony małoletnich
  3.  Terminy weryfikacji standardów ochrony małoletnich
  4.  Dokumentowanie weryfikacji i formułowanie wniosków z przeglądu standardów
  5.  Wykorzystanie wniosków do modyfikacji/aktualizacji standardów

Dlaczego warto?

• Posiadamy akredytację Mazowieckiego Kuratora Oświaty
  • Przygotujemy imienny certyfikat, zgodny z wytycznymi MEN
  • Zdobędziesz konkretną i praktyczną wiedzę od doświadczonych wykładowców
  • Otrzymasz możliwość konsultacji e-mailowej z prowadzącym po szkoleniu
  • Wymienisz się doświadczeniami z innymi uczestnikami w przyjaznych warunkach
  • Rozwiniesz swój warsztat pracy

Szkolenie poprowadzi:

Izabela Ziętara

Honorowy Profesor Oświaty, dyrektorka szkoły podstawowej w Toruniu. Była doradczyni metodyczna nauczycieli biologii i przyrody CKU TODMiDN w Toruniu. Edukatorka, ekspertka ds. awansu zawodowego, kwalifikowana trenerka umiejętności psychospołecznych Polskiego Stowarzyszenia Psychologicznego, coach, trenerka doradztwa zawodowego i myślenia krytycznego, wykładowczyni z zakresu zarządzania oświatą, edukatorka w KP CEN w Toruniu. Trenerka, doradczyni w projektach ORE: Przywództwo, Kompetencje kluczowe. Rzeczoznawca MEN ds. podręczników, ekspertka ds. podstawy programowej kształcenia ogólnego. Przewodnicząca Rady Programowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Członkini Konwentu Collegium Jagiellońskiego.

Zapisz się na to szkolenie

icon school

Płatnikiem jest szkoła, przedszkole, placówka oświatowa lub JST

icon company

Płatnikiem jest osoba prywatna lub firma

Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe

Prosimy o uzupełnienie wszystkich pól oznaczonych *.

Dane do faktury

Nabywca

Odbiorca

Uczestnik

W jednym formularzu zgłoszeniowym można zapisać maksymalnie 5 uczestników.

Wystąpił błąd, przepraszamy, ale zgłoszenie nie zostało wysłane

Osoby prywatne i firmy

Prosimy o uzupełnienie wszystkich pól oznaczonych *.

Dane do faktury

Wystąpił błąd, przepraszamy, ale zgłoszenie nie zostało wysłane

Najczęściej zadawane pytania

Czy Centrum Rozwoju Edukacji A-Z posiada akredytację kuratorium oświaty?

Tak, jesteśmy niepubliczną placówką doskonalenia nauczycieli, posiadającą akredytację Mazowieckiego Kuratora Oświaty (Decyzja z dn. 21 lipca 2020 r. do pobrania tutaj) i wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEiN pod numerem: 16548

Czy Centrum Rozwoju Edukacji A-Z znajduje się na tzw. białej liście płatników VAT?

Nie jesteśmy płatnikami VAT, zatem nie figurujemy na tej liście.

Czy podane ceny są cenami brutto, czy netto?

Podane ceny są cenami brutto. Ze względu na rodzaj prowadzonej działalności nie jesteśmy płatnikami VAT.

W jaki sposób mogę zapisać się na szkolenie indywidualne?

Zapraszamy do rejestracji przez naszą stronę internetową. Przy każdym programie szkolenia znajduje się formularz, który należy wypełnić.

W jaki sposób dokonać zamówienia szkolenia rady pedagogicznej?

W celu zamówienia szkolenia dla nauczycieli zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszym biurem. Wspólnie omówimy oczekiwania i dopasujemy szkolenie odpowiadające Państwa potrzebom i możliwościom.

Po omówieniu szczegółów, zamawiający otrzyma wiadomość e-mailową z podsumowaniem i formularzem (do wypełnienia), który jest potwierdzeniem zamówienia szkolenia.

Szkolenia indywidualne

O szkoleniu

1. Podstawy prawne przeglądu i aktualizacji standardów ochrony małoletnich
  2.  Sposoby monitorowania i weryfikacji standardów ochrony małoletnich
  3.  Terminy weryfikacji standardów ochrony małoletnich
  4.  Dokumentowanie weryfikacji i formułowanie wniosków z przeglądu standardów
  5.  Wykorzystanie wniosków do modyfikacji/aktualizacji standardów

Dlaczego warto?

• Posiadamy akredytację Mazowieckiego Kuratora Oświaty
  • Przygotujemy imienny certyfikat, zgodny z wytycznymi MEN
  • Zdobędziesz konkretną i praktyczną wiedzę od doświadczonych wykładowców
  • Otrzymasz możliwość konsultacji e-mailowej z prowadzącym po szkoleniu
  • Wymienisz się doświadczeniami z innymi uczestnikami w przyjaznych warunkach
  • Rozwiniesz swój warsztat pracy

Szkolenie poprowadzi:

Izabela Ziętara

Uczestnicy szkoleń otrzymują materiały edukacyjne oraz certyfikat poświadczający ukończenie szkolenia.

Szkolenia indywidualne Monitorowanie i weryfikacja standardów ochrony małoletnich w placówkach oświatowych
Centrum Rozwoju Edukacji A-Z