Korekta programów szkoleniowych rad pedagogicznych

25 lutego 2022
Zespół A-Z

Trwający w Ukrainie konflikt zbrojny ma ogromny wpływ na nas wszystkich, ale szczególnie zagraża poczuciu bezpieczeństwa oraz dobrostanowi dzieci i młodzieży. Dlatego wszystkie programy szkoleniowych rad pedagogicznych, związane z udzielaniem pomocy psychologiczno-pedagogicznej, sfery emocjonalnej, czy kondycji psychicznej, będą na bieżąco modyfikowane i uzupełniane o zagadnienia, dotyczące aktualnej sytuacji.

Dzisiaj nie znamy jeszcze skali wyzwań, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w wyniku ostatnich, tragicznych wydarzeń, jednak musimy być w gotowości do działania w różnego rodzaju warunkach kryzysowych, zarówno w kwestii udzielania wsparcia uczniom ukraińskim, których już uczy się w polskich szkołach około 60 tysięcy, a z pewnością w szybkim tempie będzie przybywać, jak i pozostałym, których świat również zmienił się z dnia na dzień.

Przed każdym szkoleniem nasi wykładowcy kontaktują się ze szkołą, czy placówką oświatową, w  celu ustalenia indywidualnych potrzeb. Zachęcamy więc do przekazywania im wszelkich sugestii, a także informacji o pojawiających się trudnościach i problemach.