Jak zrobić wrażenie na uczniach, czyli 180 minut treningu programowania i kodowania

W nowej podstawie programowej nauką programowania zostali objęci wszyscy uczniowie od przedszkola do szkoły średniej. Jak mogą wyglądać lekcje z programowania? Na to i inne pytania odpowie Państwo przygotowane przez nas szkolenie. Nauczyciele poznają zagadnienie programowania i możliwość ich wdrożenie podczas zabaw bazując na aktywności uczniów z użyciem tabletów, smartfonów czy komputerów. Szkolenie  ma na celu pokazanie strony praktycznej kodowania od najmłodszych lat. Będzie ono przeprowadzone w formie ćwiczeń, z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych dostępnych na rynku.

1. Wprowadzenie

• Wprowadzenie w tematykę warsztatów – czym jest kodowanie i dlaczego warto je wykorzystywać w pracy z dziećmi
  • Przedstawienie celów szkolenia

2. Jak nauczyć się kodowania w 60 minut?

• 60 minutowy kurs kodowania dla nauczycieli

3.  Lekcja kodowania na dywanie (bez użycia sprzętu elektronicznego)

• Propozycje i rozwiązania kodowania z użyciem: gier planszowych, kubeczków, maty, klocków, materiałów dydaktycznych

4.  Lekcja kodowania z użyciem elektroniki

• Propozycje i rozwiązania kodowania z użyciem oprogramowanie i robotów: PixBlocks, Code Combat, Kodugamelab, Run Marco, Baltie, Scratch, Digipuzzle, BeeBot, Robot Woki, Robot Photon, Robot Ozobot, Lego Wedo, Lego Mindstorms EV3, Robot Dash

5.  Podsumowanie i zakończenie warsztatów

• Dyskusja, analiza i wnioski do dalszej pracy.
  • Propozycja zajęć z programowaniem.