Cyfrowa szkoła = cyfrowy nauczyciel. Autodiagnoza kompetencji oraz prawo autorskie w praktyce szkolnej

Celem proponowanego szkolenia jest przygotowanie nauczycieli do szerokiego, a jednocześnie prawidłowego, korzystania z zasobów, w przestrzeni tradycyjnej oraz cyfrowej, dostępnych w ramach dozwolonego użytku edukacyjnego. Uczestnicy poznają także warunki, na jakich można publikować, na stronach internetowych szkoły lub w ogólnodostępnych portalach, materiały przygotowane np. przez uczniów. Będą mieli również okazję do zweryfikowania swojej wiedzy w obszarze umiejętności komunikacji,  współpracy, tworzenia treści oraz rozwiązywania problemów, z zastosowaniem TIK.

1. Cyfrowa szkoła, cyfrowy nauczyciel

• Monopolizacja kompetencji cyfrowej – szansa, czy zagrożenie?

2. Prawo autorskie w praktyce szkolnej

• Rodzaje praw autorskich
  • Dozwolony użytek edukacyjny
  • Licencje Creative Commons