tak

Materiały

tak

O szkoleniu

Zasady obiegu dokumentów mogą wydawać się z pozoru proste i oczywiste, jednak każdy, kto był odpowiedzialny za organizację tego procesu wie, że bywa on skomplikowany i pełen wyzwań. Dlatego zapraszamy na szkolenie, podczas którego uczestnicy otrzymają nie tylko kompleksową, uporządkowaną wiedzę w tym obszarze, ale także liczne wzory dokumentów i odpowiedzi na pytania, jakie napotkali w codziennej pracy.

1. Podstawy prawne
    • Ustawa z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2020 r. poz. 164)
    • Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 20 października 2015 r. w sprawie klasyfikowania i kwalifikowania dokumentacji, przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych i brakowania dokumentacji niearchiwalnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 246)
    • Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 7 czerwca 2023 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (Dz. U. z 2024 r. poz. 1120)
    • Zarządzenie Prezydenta m.st. Warszawy nr 1451/2020
  2. Obieg dokumentacji w szkole/przedszkolu
    • Bezdziennikowy system zarządzania dokumentami
    • System tradycyjny (papierowy, wspomagany urządzeniami informatycznymi)
    • System elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD)
    • Podział dokumentacji
    • Spis spraw
    • Znak sprawy
    • Rzeczowy wykaz akt
    • Przekazywanie dokumentacji do składnicy akt
    • Czynności kancelaryjne w systemie tradycyjnym i z wykorzystaniem elektronicznego zarządzania dokumentami
  3. Zasady prowadzenia składnicy akt

• Rozwiniesz swój warsztat pracy

Szkolenie poprowadzi:

Renata Gorzkowska-Mikołajczyk

Specjalistka w zakresie prawa oświatowego, wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje doświadczenie wyniosła z pracy na stanowisku dyrektora warszawskich szkól oraz z pracy w samorządzie. Prowadzi szkolenia z zakresu odpowiedzialności prawnej nauczyciela oraz dokumentacji szkolnej.

Zapisz się na to szkolenie

icon school

Płatnikiem jest szkoła, przedszkole, placówka oświatowa lub JST

icon company

Płatnikiem jest osoba prywatna lub firma

Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe

Prosimy o uzupełnienie wszystkich pól oznaczonych *.

Dane do faktury

Nabywca

Odbiorca

Uczestnik

W jednym formularzu zgłoszeniowym można zapisać maksymalnie 5 uczestników.

Wystąpił błąd, przepraszamy, ale zgłoszenie nie zostało wysłane

Osoby prywatne i firmy

Prosimy o uzupełnienie wszystkich pól oznaczonych *.

Dane do faktury

Wystąpił błąd, przepraszamy, ale zgłoszenie nie zostało wysłane

Pozostałe terminy

Najczęściej zadawane pytania

Czy Centrum Rozwoju Edukacji A-Z posiada akredytację kuratorium oświaty?

Tak, jesteśmy niepubliczną placówką doskonalenia nauczycieli, posiadającą akredytację Mazowieckiego Kuratora Oświaty (Decyzja z dn. 21 lipca 2020 r. do pobrania tutaj) i wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEiN pod numerem: 16548

Czy Centrum Rozwoju Edukacji A-Z znajduje się na tzw. białej liście płatników VAT?

Nie jesteśmy płatnikami VAT, zatem nie figurujemy na tej liście.

Czy podane ceny są cenami brutto, czy netto?

Podane ceny są cenami brutto. Ze względu na rodzaj prowadzonej działalności nie jesteśmy płatnikami VAT.

W jaki sposób mogę zapisać się na szkolenie indywidualne?

Zapraszamy do rejestracji przez naszą stronę internetową. Przy każdym programie szkolenia znajduje się formularz, który należy wypełnić.

W jaki sposób dokonać zamówienia szkolenia rady pedagogicznej?

W celu zamówienia szkolenia dla nauczycieli zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszym biurem. Wspólnie omówimy oczekiwania i dopasujemy szkolenie odpowiadające Państwa potrzebom i możliwościom.

Po omówieniu szczegółów, zamawiający otrzyma wiadomość e-mailową z podsumowaniem i formularzem (do wypełnienia), który jest potwierdzeniem zamówienia szkolenia.

Szkolenia indywidualne

Archiwizacja i instrukcja kancelaryjna w szkole i placówce oświatowej

O szkoleniu

1. Podstawy prawne
    • Zarządzenie Prezydenta m.st. Warszawy nr 1451/2020
  2. Obieg dokumentacji w szkole/przedszkolu
    • Bezdziennikowy system zarządzania dokumentami
    • System tradycyjny (papierowy, wspomagany urządzeniami informatycznymi)
    • System elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD)
    • Podział dokumentacji

Termin Miejsce Prowadząca:
11.09.2024 Online Renata Gorzkowska-Mikołajczyk
09.10.2024 Online Renata Gorzkowska-Mikołajczyk

Uczestnicy szkoleń otrzymują materiały edukacyjne oraz certyfikat poświadczający ukończenie szkolenia.

Szkolenia indywidualne Archiwizacja i instrukcja kancelaryjna w szkole i placówce oświatowej
Centrum Rozwoju Edukacji A-Z