Przygotowanie do konkursu na stanowisko dyrektora szkoły/przedszkola Poznań, BIUROWIEC DELTA, Ul. Towarowa 35

Miejsce: Poznań, BIUROWIEC DELTA, Ul. Towarowa 35
Data: 23.03.2018 r. godz. 09:00-15:00
Cena: 310 zł/os.
Wykładowca: Marzena Siejewicz

Celem seminarium jest udzielenie merytorycznego wsparcia w opracowaniu dokumentów dla kandydatów
na dyrektorów szkół lub placówek oświatowych jak i osób ubiegających się o to stanowisko po raz kolejny oraz przygotowanie ich do rozmowy z komisją konkursową.

Uczestnik po szkoleniu zna:

• Przepisy prawa dotyczące wymagań wobec przystępujących do konkursu oraz przepisy prawa związane z jego przebiegiem;
• Wzory wymaganych do konkursu dokumentów;
• Zasady konstruowania przykładowych koncepcji rozwoju szkoły lub placówki;
• Przykładowe zestawy pytań konkursowych od grup osób wchodzących w skład komisji konkursowej.

Uczestnik po szkoleniu umie:

• Skonstruować wymagane do konkursu dokumenty;
• Stworzyć koncepcję rozwoju placówki oraz prezentację ilustrującą tę koncepcję;
• Zachować się podczas trwania konkursu.

Program szkolenia :

• Akty normatywne regulujące wymagania wobec przystępujących do konkursu;
  • Akty normatywne regulujące przebieg konkursu;
  • Szczegółowe wymagania kwalifikacyjne niezbędne do ubiegania się o stanowisko Dyrektora;
  • Przygotowanie podstawowych dokumentów konkursowych;
  • Stworzenie uzasadnienia przystąpienia do konkursu spójnego z koncepcją;
  • Opracowanie koncepcji funkcjonowania i rozwoju szkoły/placówki;
  • Omówienie rożnych aspektów pracy szkoły – związanych z grupami osób wchodzących w skład komisji konkursowej (lista przykładowych pytań od każdej z grup);
  • Zasady przygotowania prezentacji ilustrującej koncepcję;
  • Powierzenie stanowiska;
  • Pytania do wykładowcy.

Zajęcia prowadzi – Marzena Siejewicz - edukatorka - absolwentka ministerialnego kursu nadającego kwalifikacyjnego w zakresie umiejętności edukatorskich), profesjonalny trener, starszy specjalista do spraw szkoleń Uniwersytetu Jagiellońskiego, ekspertka w zakresie ewaluacji, członek zespołu projektującego zmiany w systemie nadzoru pedagogicznego oraz wymagania państwa dla szkół i placówek, (studia podyplomowe w zakresie nadzoru i ewaluacji) specjalista w zakresie oceniania i pomiaru dydaktycznego oraz analizy EWD, ekspert w zakresie systemowego zarządzania placówkami oświatowymi (uprawnienia do wdrażania systemów ISO i kontroli zarządczej, konsultant ds. normy ISO) - prowadzi szkolenia wizytatorów do spraw ewaluacji, dyrektorów szkół z ewaluacji zewnętrznej i wewnętrznej w ramach projektu "Program wzmocnienia efektywności nadzoru pedagogicznego i oceny jakości pracy szkoły oraz nauczycieli w projekcie "Nauczyciel badacz", - posiada 15 letnie doświadczenie na stanowisku dyrektora gimnazjum i zespołu szkół ponadgimnazjalnych, wieloletni doradca metodyczny.
Formularz najbliższe szkolenia poznań

Centrum