Arkusz organizacyjny i ruch kadrowy na rok szkolny 2019/2020 – z uwzględnieniem zmian w prawie oświatowym i w Karcie Nauczyciela

Zapraszamy na szkolenie, które umożliwi zapoznanie się z aktualnymi przepisami prawa dotyczącymi przygotowania arkuszy organizacyjnych, organizacji pracy szkoły/przedszkola oraz ruchu kadrowego.

Adresaci:
Pracownicy JST, dyrektorzy szkół i przedszkoli

Cel główny:
Zapoznanie uczestników z aktualnymi przepisami dotyczącymi arkusza organizacyjnego, organizacji pracy szkoły/przedszkola oraz ruchu kadrowego

Cele szczegółowe:

1. Poznają aktualne przepisy w zakresie arkuszy organizacyjnych, organizacji pracy szkoły/przedszkola oraz ruchu kadrowego
  2. Przeanalizują arkusz organizacyjny szkoły/przedszkola pod względem prawidłowości z obowiązującymi przepisami prawa oświatowego, potrafią korzystać z otrzymanych wzorów dokumentów
  3. Zaplanują organizację pracy szkoły/przedszkola oraz ruch kadrowy
  4. Wskażą po szkoleniu jakie zmiany muszą wprowadzić w swoich arkuszach organizacyjnych, organizacji pracy szkoły/przedszkola

1. Akty prawne dotyczące arkuszy organizacyjnych i organizacji pracy szkoły/przedszkola.
    Omówienie wszystkich aktów prawnych z tego zakresu.
  2. Praktyczne porady dotyczące sporządzania arkusza organizacyjnego i organizacji pracy szkoły/przedszkola.
    Przekazanie informacji o zasadach sporządzania arkuszy organizacyjnych i planów organizacji pracy szkoły/przedszkola
  3. Zmiany w Karcie Nauczyciela dotyczące ruchu służbowego – rozwiązywanie umów o pracę.
    Zatrudnianie, przenoszenie i rozwiązywanie stosunków pracy z nauczycielami – Karta Nauczyciela. Współpraca ze związkami zawodowymi.
  4. Przepisy przejściowe dotyczące nauczycieli zatrudnionych we wszystkich szkołach i placówkach.
    Obowiązek pierwszeństwa zatrudnienia, Obowiązek pisemnej zgody na dodatkowe zatrudnienie i zgłaszania wolnych miejsc pracy do kuratora oświaty
    Sytuacja nauczycieli w wygaszanych gimnazjach
  5. Pracownicy administracji i obsługi szkół – obowiązujące przepisy.
    Omówienie przepisów dotyczących Regulaminów wynagradzania
    Omówienie art. 39 KP – pracowników chronionych przepisami prawa

Prowadzący: Dorota Pierzyńska

były pracownik i dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół, wykwalifikowany wnioskodawca i koordynator projektów unijnych. Współtwórca i dyrektor jednego z pierwszych w Polsce Centrum Usług Wspólnych. Wykładowca w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu na kierunku Zarządzanie oświatą.

Zapisz się na to szkolenie

Wybierz miasto