Przeżyć i uciec. Szkolenie na wypadek ataku terrorystycznego, wtargnięcia napastnika lub innego zagrożenia w szkole - warsztaty dla uczniów.

Żyjemy w niespokojnych czasach, niemal codziennie słyszymy w mediach o kolejnych aktach agresji w miejscach publicznych i nowych ofiarach. Bardzo często napastnicy jako cel obierają szkoły czy przedszkola pełne bezbronnych dzieci i nauczycieli. Poszkodowanych osób mogłoby być mniej, gdybyśmy wiedzieli jak się zachować w odpowiedni sposób.

Proponujemy Państwu kilkugodzinne, warsztatowe zajęcia z żołnierzem elitarnej polskiej jednostki specjalnej. Będziemy ćwiczyć różne scenariusze zagrożenia w Państwa miejscu pracy wg zasady Run, Hide and Fight (uciekaj, chowaj się, walcz). Szkolenie jest adresowane do wszystkich pracowników każdej placówki oświatowej jak i samych uczniów. Zalecamy luźny, nie krępujący ruchów strój. Grupy nie powinny przekraczać 25-30 osób.

I. Wprowadzenie
- wyjaśnienie pojęć: atak terrorystyczny, terroryzm;
- pytania i odpowiedzi 

II. Sygnały ostrzegające o niebezpieczeństwie
- na co zwracać uwagę
- pytania i odpowiedzi 

III. Postępowanie w sytuacji wtargnięcia napastnika/ataku terrorystycznego
 - prawidłowe zdefiniowanie rodzaju zagrożenia, jego źródła, model postępowania
 - zostałeś zakładnikiem – co dalej?
 - ćwiczenia praktyczne: barykadowanie się w klasie, jak się zachować by przeżyć i uciec, co robić podczas szturmu antyterrorystów
 - pytania i odpowiedzi 

IV . Ewakuacja, jej przebieg i zakończenie - pytania i odpowiedzi.

Wykładowca – zajęcia prowadzi były żołnierz elitarnej polskiej jednostki specjalnej. Posiada międzynarodowe certyfikaty poświadczające kompetencje szkoleniowe. Brał udział w szkoleniach antyterrorystycznych w U.S.A i Izraelu. Swoje doświadczenie zdobywał na polach walki w konfliktach na całym świecie oraz ochraniając VIP-ów. Prowadzi podobne szkolenia dla urzędów, banków i korporacji.
 

dla młodzieży

Stopka

Centrum

Szkoleniowe A-Z
05-120 Legionowo, al. 3 Maja 26/35

03-289 Warszawa, ul. Jesiennych Liści 11c
tel. 22 435 68 12

tel.22 424 71 72
tel. kom. 780 573 465

biuro@a-z.edu.pl