Koniec narzekania to początek działania – jak pasywność przemienić w aktywność?

Dlaczego narzekamy? Skąd się bierze narzekanie? Czy można nie narzekać?
Każdego dnia uwaga człowieka podąża jest w jakimś kierunku. Możliwości jest wiele, bo świat zewnętrzny dostarcza licznych bodźców do wyboru. Jednak dlaczego z tak szerokiej gamy możliwych opcji człowiek najszybciej dostrzega to, co nie działa lub to co jest negatywne?

Wiele jest możliwych odpowiedzi na to pytanie, ale znaczący głos w tym temacie zajmuje psychologia.
Liczne badania psychologiczne  potwierdzają wrażliwość natury ludzkiej wobec negatywnych bodźców czy informacji. Łatwiej i szybciej jesteśmy w stanie zauważyć co nie działa, wszelkie trudności, błędy i przeszkody, niż to co działa, dlatego też kluczem do aktywności jest wiedza dotycząca mechanizmu, który jak hamulec zatrzymuje człowieka w działaniu i wymusza akceptację bierności.

Proponujemy Państwu szkolenie z zakresu motywacji pokazujące mechanizmy natury ludzkiej, które są odpowiedzialne za aktywność i bierność jednostki. Uczestnicy z jednej strony dostaną rzetelna wiedzę dającą zrozumienie licznych procesów jakich można doświadczyć w sytuacji bierności i wycofania, a z drugiej strony  poznają liczne strategie i metody pomagające  zwiększyć swoją produktywność zawodową i osobistą.

• Przegląd postaw i stylów zachowań oraz ich wpływ na tworzenie zaplecza zawodowego
  • Filtrowanie rzeczywistości – w jaki sposób kreujemy odbiór dnia codziennego?
  • Proaktywność – styl życia wymagających
  • W jaki sposób podnieść własną wydajność i produktywność w pracy?
  • Siła woli i jej wpływ na aktywność jednostki
  • Słomiany zapał – jak wzmocnić sprawczość jednostki i zespołów?

motywacja...temat rzeka

Centrum