Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego w liceum ogólnokształcącym i technikum

Celem seminarium jest:

1. Omówienie kierunków zmian i głównych założeń podstawy programowej kształcenia ogólnego w liceum ogólnokształcącym i technikum.
  2. Przedstawienie zadań szkoły wynikających z dokumentów prawnych ( dydaktycznych i wychowawczych).
  3. Omówienie ramowych planów nauczania dla szkół ponadpodstawowych.
  4. Omówienie zadań dyrektora szkoły i nauczycieli związanych z wdrażaniem nowej podstawy programowej.
  5. Projektowanie pracy dydaktycznej w świetle nowej podstawy programowej.
  6. Wskazanie źródeł informacji na temat nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Program seminarium:

1. Cele i główne kierunki zmian programowych.
2. Zadania szkoły i ramowe plany nauczania (zasady podziału na grupy, planowany wymiar godzin z poszczególnych przedmiotów).
3. Wdrażanie podstawy programowej- zadania dyrektora i nauczycieli.
4. Planowanie pracy dydaktycznej z nową podstawą programową- wskazówki metodyczne i rozwiązania dydaktyczne.
5. Panel dyskusyjny – wymiana doświadczeń, konfrontowanie spostrzeżeń na temat powyższego zagadnienia.