Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego szkole ponadpodstawowej

Celem seminarium jest:

1. Omówienie kierunków zmian i głównych założeń podstawy programowej kształcenia ogólnego.
  2. Przedstawienie zadań szkoły wynikających z dokumentów pranych ( dydaktycznych i wychowawczych).
  3. Omówienie ramowych planów nauczania.
  4. Przygotowanie nauczycieli do pracy z nową podstawą programową- nowe obowiązki i nowe udogodnienia.
  5. Projektowanie pracy dydaktycznej w świetle nowej podstawy programowej.
  6. Wskazanie źródeł informacji na temat nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Program seminarium:

1. Cele i główne kierunki zmian programowych.
  2. Planowanie pracy dydaktycznej z nową podstawą programową.
  3. Zadania szkoły i ramowe plany nauczania ( nowe zajęcia, nowe nazwy przedmiotów, zasady podziału na grupy, planowany wymiar godzin).
  4. Wychowawcza rola szkoły- zadania wychowawczo-profilaktyczne, działalność wychowawcza szkoły.
  5. Wskazówki metodyczne i ciekawe rozwiązania dydaktyczne w zakresie realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.
  6. Panel dyskusyjny – wymiana doświadczeń, konfrontowanie spostrzeżeń na temat powyższego zagadnienia.