System wdrożenia RODO w szkole, przedszkolu i placówce oświatowej

SYSTEM WDROŻENIA RODO
W SZKOLE, PRZEDSZKOLU I PLACÓWCE OŚWIATOWEJ

PAKIET DOKUMENTACJI OCHRONY DANYCH UE (RODO) PROCEDUR
WG WYTYCZNYCH ORGANÓW NADZORCZYCH

Zgodnie z art. 36 ust. 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. O ochronie danych osobowych oraz nowelizacją z 1 stycznia 2015 r. każde przedsiębiorstwo lub jednostka organizacyjna, przetwarzające dane osobowe (np.dane pracowników, klientów, uczniów, podopiecznych) ma obowiązek opracowania dokumentacji systemu zarządzania bezpieczeństwem danych osobowych. W związku z tym obowiązkiem proponujemy Państwu możliwość przeprowadzenia audytu  w Państwa placówce, który pomoże wdrożyć niezbędne zmiany.

W pakiecie dokumentacji UE (RODO) otrzymacie Państwo procedurę ochrony danych zmian, wynikających z adaptacji procedur UE RODO w Polsce oraz kompleksową dokumentację przetwarzania danych – przy wsparciu prawnika w zakresie wdrożenia.

Dokumentacja UE RODO zawiera:

·         audyt przy udziale administratora,
·         analizy ryzyka przy udziale administratora,
·         nowe rejestry czynności przetwarzania danych,
·         procedurę naruszeń,
·         nowy wzór polityka ochrony danych,
·         nowy wzór umowy powierzenia danych UE,
·         klauzule zgód i obowiązki informacyjne

Prowadzący: Iwona Obarzanek

Iwona Obarzanek – absolwentka „ Prawa pracy i ubezpieczeń społecznych” na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.  Były pracownik samorządowy z ponad 12- letnim doświadczeniem, w tym również doświadczeniem w zakresie zarządzania oświatą. Ponadto wieloletni kadrowiec w dużej firmie oraz wdrożeniowiec i szkoleniowiec w zakresie prawa pracy, bhp i ppoż. Aktualnie ekspert wdrażający RODO w dużej firmie. Od 2008 roku współpracuje z Centrum Szkoleniowym A-Z w zakresie prowadzenia szkoleń bhp i ppoż, a od 2018 również RODO.