Nauczyciel w szkole – jego rola, funkcja i odpowiedzialność

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wszystkich  typów szkół.

Celem szkolenia jest uświadomienie nauczycielom ich roli i odpowiedzialności za podejmowane działania na terenie szkoły i poza nią oraz ich roli społecznej w stosunku do małoletnich.

Program szkolenia :

• Prawa i obowiązki nauczyciela wynikające z Ustawy o systemie oświaty oraz z Ustawy Karta Nauczyciela.
  • Zadania wychowawcy klasy w zakresie kontroli wykonywania obowiązku szkolnego przez uczniów danej klasy.
  • Obowiązki pracodawcy wynikające z Kodeksu Pracy.
  • Obowiązki pracownika wynikające z Kodeksu Pracy.
  • Szczególne uprawnienia nauczyciela – prawo do ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych – wynikające z przepisów oświatowych i Kodeksu Karnego.
  • Odpowiedzialność nauczycieli w związku z ochroną przewidzianą dla funkcjonariuszy publicznych.
  • Odpowiedzialność nauczyciela wynikająca z Kodeksu Cywilnego – dobra osobiste.
  • Obowiązki nauczycieli wynikające z aktów wykonawczych do ustaw.
  • Odpowiedzialność dyscyplinarna nauczyciela.
  • Odpowiedzialność porządkowa nauczyciela.
  • Ocena pracy nauczyciela.

Prowadzący:

Opinie o szkoleniu

„Najważniejsze informacje zostały przekazane. Wątpliwości, które nurtowały mnie zostały rozwiane.”

Opinie o szkoleniu

„Prowadząca przygotowana do odpowiedzi na wszystkie pytania uczestników kursu”

Opinie o szkoleniu

„Bardzo ważne informacje przydatne, mobilizujące.Wiele przykładów z życia,jasny przekaz, bardzo zrozumiały. Idealna prowadząca.”

Opinie o szkoleniu

„Osoba prowadząca wzbudza szacunek za fachowość oraz poważne i odpowiedzialne potraktowanie swojego zadania. Prowadząca bardzo kompetentna, rzetelnie przygotowana i sprawnie prowadząca zajęcia”