Nowoczesne metody pracy nauczyciela w szkole ponadgimnazjalnej sposobem na podniesienie jakości kształcenia

Wciąż przeważa pogląd, że bezpośrednim odzwierciedleniem wysokiej jakości pracy szkoły są rankingi i uzyskane wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych. Jest to tylko jeden z jej wymiarów. Ewaluacja jakości kształcenia w kategoriach kompetencji kluczowych nowoczesnej szkoły, niestety wskazuje na duże braki w tym obszarze.

W trakcie szkolenia nauczyciele zweryfikują dotychczasowe metody pracy z uczniem, wzbogacą swój warsztat pracy o nowe metody. Nauczyciele zostaną również zachęceni do autorefleksji na temat własnej postawy jako podstawowego narzędzia pracy nauczycielskiej.

Program szkolenia :

• Nauczanie w nowoczesnej szkole ponadgimnazjalnej w kontekście kompetencji kluczowych

• Postawa nauczyciela sprzyjająca procesowi uczenia się

• Motywowanie uczniów metodą „flow”

• Osobowość nauczyciela jako narzędzie pracy

• Metody pracy nauczyciela szkoły ponadgimnazjalnej :

- Debata – forma pracy zespołowej, uczenie dyskusji

- Symulacje, gry interakcyjne

- Metody pracy rozwijające kreatywność

- Metoda pisma przewodniego

- Projekt edukacyjny – przedmiotowy, międzyprzedmiotowy (przykłady zastosowania)

dla szkół ponadgimnazjalnych