Niebieski wieloryb czy płetwal błękitny? Prawdziwe zagrożenia z którymi musi się zmierzyć współczesna szkoła

Co jakiś czas pojawiają się niepokojące informacje dotyczące nowych zagrożeń czyhających na naszych uczniów. Gry komputerowe, dopalacze, mobbing i wiele innych. Panika jaka ostatnio ogarnęła środowisko edukacyjne w związku z grą „niebieski wieloryb” pokazała, jak mało wiemy o Internecie i prawach rządzących mediami. I nie chodzi tutaj o brak wiedzy. To problem o wiele poważniejszy, bowiem w tak błyskawicznie zmieniającej się rzeczywistości trudno adekwatnie reagować na  nowe zagrożenia. Nauczyciele nie posiadają już monopolu na wiedzę, jak skutecznie przeciwdziałać w takich sytuacjach, a nauczycielska intuicja i „nie podlegające dyskusji” racje mogą  prowadzić do odwrotnego skutku.

Przygotowaliśmy dla Państwa szkolenie w którym poruszymy kwestie dotyczace zagrożeń płynących  z nadmiernego i nieodpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych IT (telefon, gry, media społecznościowe,  sieć itd…) Celem szkolenia będzie również przedstawienie strategii zaradczych, które muszą dotyczyć wszystkich wpływających na rozwój dziecka – wszystkich uczących nauczycieli, specjalistów i rodziców.

Program spotkania:

• Chaos i informacyjne śmieci – współczesna baza informacji, faktów i opinii.

• Płetwal czy wieloryb? Jak współczesne media manipulują nami i naszymi uczniami

• „Mnie to nie dotyczy”  o tym jak nieświadome można uczestniczyć w działaniach niezgodnych
    z prawem.

• Cyberprzemoc, pedofilia i sekty – zacieranie granic normalności.

• Gry on-line – nierealny świat i zaburzona tożsamość.

• Zaburzenie korzystania – fonoholizm, uzależnienie od Internetu.
    
  • Wczesna interwencja – od profilaktyki do działania.

• Jak reagować by pomóc, a nie utrwalać zaburzenia?

kierunki internet

Centrum