Jak uczyć skutecznie i efektywnie – strategie dla ucznia i nauczyciela

Kiedy uczeń poprzez swoją aktywność zapozna się materiałem lekcyjnym, a tym samym zrozumie temat, to następnie potrzebuje się tego wyuczyć, aby później móc czerpać informacje z zasobów swojej pamięci.Opanowanie materiału szkolnego jest problem niejednego ucznia, który nie wie jak to skutecznie zrobić. A tym samym jest to też problem niejednego nauczyciela, który zastanawia się jak przekazywać wiedzę, aby uczniowie posiadali ją w swoich kompetencjach. Proponujemy Państwu szkolenie, prowadzone metodą warsztatową, przypominające nauczycielom techniki skutecznego uczenia się i metody zapamiętywania informacji, które są wzbogaceniem dla licznych metod nauczania. Cel szkolenia zakłada realizację metodą warsztatową różnorodnych zagadnień, dotyczących strategii efektywnego nauczania, tak, aby nauczyciele w praktyce przećwiczyli techniki uczenia się wspomagające metody nauczania.

Program szkolenia :

• Podstawy psychologiczne dotyczące preferencji i percepcji uczniów oraz związane z tym style  uczenia się
  • Metody i techniki skutecznego i efektywnego uczenia się i nauczania
  • Praktyczne zastosowanie metod efektywnego nauczania w oparciu o różne przykłady szkolne
  • Ewaluacja.
  • Przykładowe zagadnienia wykorzystywane w trakcie warsztatów:
  • Jak zwiększyć aktywność ucznia na zajęciach edukacyjnych, jak pomóc uczniowi w opanowaniu materiału poprzez wykorzystanie technik uczenia się.

Opinie uczestników :

1. „Efektywnie wykorzystany czas szkolenia.Bardzo jasny i otwarty przekaz. Merytorycznie na bardzo wysokim poziomie, perfekcyjne!”

2. „Świetne szkolenie, nauczyłam się wielu metod pracy, które zmotywują uczniów do nauki oraz polepszą ich wyniki. Prowadząca doskonale przygotowana.Świetny kontakt z uczestnikami.”

3.”Duzo praktycznych informacji, które mozna wykorzystać podczas lekcji. Wysoki poziom prowadzacej szkolenie, dobre przygotowanie i miła atmosfera. Na takie szkolenia z przyjemnością chcę chodzić!”

dydaktyka Formularz

Centrum