Zgrane Grono – owocna współpraca

Zawód nauczyciela niesie ze sobą obciążenia niespotykane w innych zawodach; nieustanne poszukiwanie równowagi pomiędzy działaniami pedagogiczno-wychowawczymi a nieułatwiającymi owych oddziaływań realiami pociągają za sobą ogromny stres. Stres z kolei przekłada się na funkcjonowanie nauczyciela w życiu prywatnym i zawodowym. Chroniczny stres może spowodować sytuację, w której nawet najbardziej zgrane grono pedagogiczne przechodzi przez fazę kryzysu, objawiającą się utrudnionym przepływem informacji, brakiem zaangażowania, a nawet – w przypadkach ekstremalnych - wzajemnym podkopywaniem autorytetu.

 Niniejsze szkolenie ma charakter prewencyjno – interwencyjny. Jego celem jest przywrócenie równowagi wewnątrz Grona Pedagogicznego poprzez ciekawe w formie i aktywizujące warsztaty pozwalające odkryć kolegów na nowo i dowiedzieć się o nich o wiele więcej, szlifujących umiejętności komunikacyjne w małych i większych grupach, oraz wskazujących na wagę współpracy całego Grona. Szkolenie zaprojektowano w ten sposób, aby uczestnicy zaznajomili się zarówno z merytoryczną, jak i praktyczną stroną wagi sprawnej współpracy wewnątrz grona pedagogicznego. Współpraca i wsparcie w zawodzie nauczyciela nie tylko warunkuje sprawne działanie szkoły (a także jej wizerunek), ale i wpływa bezpośrednio na samopoczucie każdego z członków grona pedagogicznego, zmniejszając codzienny stres i oddalając zagrożenie wypaleniem zawodowym.
 
Szkolenie może być realizowane jako moduł niezależny (polecany także przy szkoleniach wyjazdowych) lub jako kontynuacja cieszącego się ogromną popularnością tematu „Być nauczycielem i nie zwariować”. W tym ostatnim przypadku szkolenie nawiązuje do potrzeb przedstawionych przez uczestników przy okazji poprzedniego spotkania i skupia się na uzyskaniu przez Grono nowej, świeżej energii do owocnej współpracy.
 
 
 
Program szkolenia :
 • Stres w zawodzie nauczyciela
  - Dlaczego bywa tak trudno?
  - Jakie są nieoczywiste objawy stresu?
  - Rola dobrych stosunków międzyludzkim w miejscu pracy 
 • Współpraca pomiędzy nauczycielami – dlaczego jest tak ważna?
  - Współpraca a dobry przepływ informacji
  - Spotkania z rodzicami - kwestia spójności grona
 • Komunikacja – jak mówić, i jak się wzajemnie słuchać?
  - Pułapki komunikacyjne
  - Budowanie zaufania
  - Zasady prawidłowej komunikacji 
 • Ćwiczenia integracyjne

  Wymagania organizacyjne:
  - Ilość uczestników –maksymalnie 35 osób (mniejsza grupa przełoży się na lepszy efekt)
  - Odpowiednio przestronna sala, ze stołami ustawionymi w podkowę (stoły będą przesuwane w trakcie    szkolenia)
  - Rzutnik na sali
  - Zalecany ubiór na tyle luźny, aby uczestnicy czuli się swobodnie

 

co nowego w szkoleniach

Stopka

Centrum

Szkoleniowe A-Z
05-120 Legionowo, al. 3 Maja 26/35

03-289 Warszawa, ul. Jesiennych Liści 11c
tel. 22 435 68 12

tel.22 424 71 72
tel. kom. 780 573 465

biuro@a-z.edu.pl