Update – aktualizacja warsztatu pracy skutecznego nauczyciela, który od września 2017r. w ławce szkolnej spotka ucznia znacznie młodszego i bardziej wymagającego. Zrozumieć – zaplanować – nauczyć – zmotywować.

Przedstawiamy Państwu nową propozycję szkolenia związaną z reformą edukacji zgodną z ustawą MEN z dnia 9 stycznia 2017r. 8 – letnia szkoła podstawowa dla wielu nauczycieli nie jest zaskoczeniem, gdyż taką szkołę sami kończyli, a potem w dorosłym życiu w cyklu ośmioletnim inne dzieci kształcili. Niby to już było..., ale przecież tak wiele od tamtego czasu się zmieniło, dlatego też rozpoczynając od września 2017r. pracę  z dzieckiem młodszym ( 10, 11 i 12 latkiem) warto dokonać aktualizacji danych na temat dydaktyki nauczania i wychowania w oparciu o najnowsze koncepcje dydaktyczne, psychologiczne i pedagogiczne.Proponujemy Państwu szkolenie, metodą warsztatową, gdzie nauczyciele będą mieli szansę na świadomą autorefleksję na temat swojego warsztatu pracy. Dzięki czemu będą mogli dojrzale i krytycznie przyjrzeć się swojej dotychczasowej praktyce zawodowej, aby dokonać właściwych wyborów i przygotować się jeszcze lepiej w zakresie planowania, kształcenia czy motywowania uczniów w nowym roku szkolnym 2017/2018.

     
- Kogo uczymy?
Proces nauczania i uczenia się z perspektywy ucznia 10,11 i 12 – latka.

-Podążać za uczniem – potrzeby, zasoby i przeszkody – jakie warto  uwzględnić w procesie nauczania?

- Jak uczą się dzieci?
Sprawdzone sposoby pozyskiwania wiedzy przez dzieci w szkole podstawowej.

- Profesjonalista to dobry planista – sekrety skutecznego planowania.

- Jak zarządzić zespołem klasowym, aby współpraca układała się w sposób wzorowy?

- Jak uczyć, żeby nauczyć?
Wybrane metody i techniki skutecznego nauczania.

- Motywowanie i inspirowanie – czyli co może zrobić nauczyciel, aby 10 – miesięczny maraton wyzwań edukacyjnych dla każdego ucznia był możliwy?

- Autorefleksja i posumowanie.


reforma2017

Stopka

Centrum

Szkoleniowe A-Z
05-120 Legionowo, al. 3 Maja 26/35

03-289 Warszawa, ul. Jesiennych Liści 11c
tel. 22 435 68 12

tel.22 424 71 72
tel. kom. 780 573 465

biuro@a-z.edu.pl