Działania nowatorskie, innowacje i eksperymenty w szkole

Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli, wicedyrektorów i dyrektorów szkół, którzy zainteresowani są podejmowaniem działań, które wzbogacają i zmieniają rzeczywistość szkolną na różnych płaszczyznach. W czasie szkolenia poznają różnicę pomiędzy działaniami nowatorskimi a innowacjami. Poznają zasady tworzenia eksperymentu. Zapoznają się z przykładami działań nowatorskich, innowacji i eksperymentów. Dyrektorzy wzbogacą swoją wiedzę na temat działań, które mogą podjąć, aby zachęcać nauczycieli do działań innowacyjnych.

Program szkolenia :

•      Czy moja szkoła potrzebuje innowacji?
  •     Czym są nowatorskie działania?
  •       Innowacje i eksperymenty.
  •     Co mówią wymagania na temat działań innowacyjnych.
  •       Prawo oświatowe o innowacjach i eksperymentach.
  •       Jak łamać schematy?
  •       Procedura innowacji.
  •       Procedura eksperymentu.
  •       Nowatorskie działania w pytaniach i odpowiedziach.

Wykładowca – Jarosław Durszewicz - edukator, trener, starszy specjalista do spraw szkoleń Uniwersytetu Jagiellońskiego, ekspert w zakresie zarządzania oświatą, członek zespołu projektującego zmiany w systemie nadzoru pedagogicznego i wymagania państwa dla szkół i placówek. Prowadzi szkolenia wizytatorów do spraw ewaluacji, dyrektorów szkół z ewaluacji zewnętrznej i wewnętrznej w ramach projektu "program wzmocnienia efektywności nadzoru pedagogicznego i oceny jakości pracy szkoły oraz "nauczycieli badaczy". Posiada 15 letnie doświadczenie na stanowisku dyrektora szkoły podstawowej w zespole z przedszkolem oraz zespołu szkół ogólnokształcących - liceum i gimnazjum, autor eksperymentu pedagogicznego. Specjalista w zakresie analizy EWD.

dydaktyka Formularz

Centrum