Corinth – najlepsza aplikacja edukacyjna wg. Microsoft!

9 stycznia 2018
Zespół A-Z

Aplikacja edukacyjna Corinth stanowi wizualną bibliotekę ponad tysiąca naukowych modeli interaktywnych 3D dla szkół podstawowych i średnich. Bezpłatną wersję można pobrać tu. (wymagany Windows 8 lub wyższy).

Corinth to przełomowa pomoc edukacyjna do nauki biologii człowieka, zwierząt i roślin, paleontologii, fizyki, geologii, matematyki, astronomii lub historii.

Powstała we współpracy z nauczycielami, studentami i najbardziej cenionymi uniwersytetami na całym świecie aplikacja Corinth oferuje użytkownikom interaktywną treść 3D, która zwiększa zainteresowanie nauką i zrozumienie materiału. Badania pokazały, że po zastosowaniu interaktywnego modelu 3D w nauce studenci osiągnęli o 86% lepsze wyniki w testach, głębsze zrozumienie materiału i zainteresowanie niż w przypadku zastosowania tradycyjnych pomocy 2D.